Osmani-Zaharieva: Të intensifikohet dialogu politik në të gjitha nivelet

Must Read

Shtip, për një orë gjobiten rreth 50 shoferë

Nëpunësit policorë në disa pika në Shtip për vetëm një orë në Shtip kanë regjistruar 50 shkelje...

SPB Tetovë me kontrolle për vendosje të paligjshme të “flesherëve” në makina

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë ka filluar me kontrollin dhe masat e tjera për zbulimin dhe sanksionimin...

Rohani: SHBA hyri në luftë ekonomike me Iranin

Presidenti iranian, Hasan Rohani ka deklaruar se me sanksionet ndaj dollarit, SHBA-ja hyri në luftë ekonomike me...
- Advertisement -

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot realizoi bisedë telefonike me ministren e Punëve të Jashtme të Republikës së Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva.

Ministrja Zaharieva, siç njofton MPJ, ia uroi funksionin e ministrit të Punëve të Jashtme, Osmanit dhe i uroi sukses në kryerjen e detyrës.

- Advertisement -

Të dy ministrat u dakorduan rreth nevojës për të intensifikuar dialogun politik në më shumë nivele gjatë periudhës së ardhshme.

“Ministri Osmani potencoi rëndësinë që Maqedonia e Veriut ia kushton thellimit të marrëdhënieve miqësore me Bullgarinë fqinje, me interes të përbashkët për qytetarët e të dy vendeve, për dinamikën rajonale të marrëdhënieve të fqinjësisë së mirë dhe proceset eurointegruese”, theksohet në komunikatën e MPJ-së.

- Advertisement -

Shtip, për një orë gjobiten rreth 50 shoferë

Nëpunësit policorë në disa pika në Shtip për vetëm një orë në Shtip kanë regjistruar 50 shkelje nga ana e shoferëve. Zëdhënësi...

SPB Tetovë me kontrolle për vendosje të paligjshme të “flesherëve” në makina

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë ka filluar me kontrollin dhe masat e tjera për zbulimin dhe sanksionimin ligjor të automjeteve, të cilat...

Rohani: SHBA hyri në luftë ekonomike me Iranin

Presidenti iranian, Hasan Rohani ka deklaruar se me sanksionet ndaj dollarit, SHBA-ja hyri në luftë ekonomike me Teheranin si dhe duke përdorur...

E Majta ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse

Partia "E Majta" ose Levica sot deri tek gjykata Administrative ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse, për shkak të siç thonë...

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit  në “Vila Vodno” të konvokuar nga presidenti Stevo Pendarovski. Në mbledhje marrin pjesë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -