OBSH ka punë më të rëndësishme tani se sa të merret me Trampin

Must Read

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak...
- Advertisement -

Zëdhënësja e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) Fadella Shaib deklaroi se OBSH-ja nuk ka koment të përnjëhershëm për letrën e Donald Trampit, por pret që, pasi punët do të bëhen “më të qarta”, do të reagojë më vonë gjatë ditës.

Trampi, në Tuiter publikoi një letër deri te OBSH-ja, në të cilën kërcënohet se përgjithmonë do ta ndërpresë financimin e organizatës dhe do ta rishikojë anëtarësimin e SHBA-së në OBSH, përveç se nëse organizata nuk shfaq “përmirësim të dukshëm” në 30 ditët e ardhshme.

“E pashë letrën dhe, tani, nuk kam kurrfarë deklarate për këtë. Për momentin jemi shumë të zënë me tentimin që ta finalizojmë agjendën tonë për mbledhjen e Asamblesë Botërore të Shëndetësisë”, tha Shaib në mbledhjen e KB-së në Gjenevë.

“Gjithsesi, jam e sigurt se më vonë gjithçka do të jetë më e qartë dhe ne do të reagojmë për këtë”, shtoi ajo./MIA

- Advertisement -

Latest News

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...

“Nëse shkëputet lidhja, bie nga provimi”, studentët ankohen për provimet online

https://www.youtube.com/watch?v=dWgw6toP8dg&feature=youtu.be Nga shtëpia me kompjuterë dhe laptopë personal, kështu do t’i realizojnë provimet studentët e Universitetit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -