Obama kritikon Trampin: Mënyra me të cilën menaxhohet kriza me pandeminë është katastrofë kaotike

Must Read

Vendet e ambasadorëve mbetën të zbrazura! Mosfunksionimi i Kuvendit solli probleme të reja

https://youtu.be/IunyRJ2MM6g Më shumë se 12 vende ambasadorësh janë të zbrazura, ndërsa nuk ka mundësi për tu plotësuar për shkak të...

“Betoni te Çairçanja si tampon zonë ushtarake”! Ismaili: Ka mënyra tjera se si të zgjidhet ky problem

https://youtu.be/BlqR12GfO5E Barrierat e betonit të vendosura në rrugën “Cvetan Dimov” në Çair, sipas autoriteteve komunale u vendosën për sigurinë e...

Të gjithë po i hapin kufijtë, Maqedonia kur? Filipçe: Do ta diskutojmë nesër me komisionin për sëmundje ngjitëse

https://youtu.be/XzmkWLIHOHQ Presioni për hapjen e kufijve nga Maqedonia e Veriut dita ditës po rritet, për faktin se shtetet e rajonit...

Ish-presidenti amerikan Barak Obama dje kritikoi ashpër mënyrën sesi presidenti aktual në Shtëpinë e Bardhë, Donald Tramp, menaxhon krizën me koronavirusin në vend.

“Më shumë se gjithçka tjetër, kjo pandemi ka hequr plotësisht dhe përfundimisht mbulesën për idenë e shumë bartësve të funksioneve publike se nuk dinë se çfarë bëjnë,” tha Obama në një kritikë të rrallë publike për administratën aktuale. “Disa prej tyre as nuk aktrojnë se nuk e dinë,” tha ai.

Javën e kaluar megjithatë doli deklarata e tij nga një telekonferencë private në të cilën tha se mënyra në të cilën Trampi e menaxhon pandeminë është “katastrofë kaotike e jashtëzakonshme”.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në SHBA nga Kovid-19 kanë vdekur më shumë 12.000 persona. Numri i përgjithshëm i të vdekurve tani arrin 89.000 më shumë se kudo tjetër në botë. /MIA

- Advertisement -

Latest News

“Betoni te Çairçanja si tampon zonë ushtarake”! Ismaili: Ka mënyra tjera se si të zgjidhet ky problem

https://youtu.be/BlqR12GfO5E Barrierat e betonit të vendosura në rrugën “Cvetan Dimov” në Çair, sipas autoriteteve komunale u vendosën për sigurinë e këmbësorëve, por ky qytetarë siç...

Të gjithë po i hapin kufijtë, Maqedonia kur? Filipçe: Do ta diskutojmë nesër me komisionin për sëmundje ngjitëse

https://youtu.be/XzmkWLIHOHQ Presioni për hapjen e kufijve nga Maqedonia e Veriut dita ditës po rritet, për faktin se shtetet e rajonit po publikojnë datat pwr hapjen...

Me orë të tëra të ngatërruar nëpër kufij! Osmani: Transiti nëpër Hungari është vetëm për shtetasit e BE-së

https://youtu.be/OQrWlRUI3CY Me makina personale u nisën nga Italia për të ardhur në Maqedoni... Me të dëgjuar se janë hapur kufijtë në Serbi, shtetasit e Maqedonisë të...

Nga e enjtja në Kosovë 16 orë lëvizje, si dhe do të hapen xhamitë dhe kishat

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se nga e enjtja qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin pa...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -