Numër dyshifrorë i rasteve pozitive me Covid19, 63 të infektuar e 573 të shëruar për 24h

TË FUNDIT

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ndihet në Shkup dhe Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë para pak minutash. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë, është ndjerë edhe në...

Qeveria apel diasporës: Merrni pjesë në regjistrim

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka dërguar apel deri te diaspora e vendit, që të marrin pjesë aktive në...

Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, prin VV-ja

Nga 33 mijë e 488 vota nga diaspora që janë numëruar deri tani Lëvizja Vetëvendosje po prin me 26...

Kujdes, nesër pa energji elektrike një pjesë e Sarajit, Gazi Babës dhe Kisella Vodës

Gjatë ditës së nesërme për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin elektro shpërndarës, pa energji elektrike do të jenë...

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 677 teste, dhe janë identifikuar 63 raste të reja me Covid-19. Rastet pozitive janë regjistruar në: Shkup-37, Kumanovë-4, Tetovë-1, Gostivar-1, Shtip-2, Manastir-1, Veles-1, Ohër-2, Kavadar-5, Strugë-1, Sveti Nikollë-1, Kriva Pallankë-1, Berovë-2, Dellçevë-1, Probishtip-1, Kratovë-1, Pehçevë-1.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 573 pacientë të shëruar nga: Shkupi-350, Kumanova-19, Tetova-10, Prilep-36, Gostivar-9, Shtip-8, Manastir-7, Veles-17, Strumica-15, Kavadari-28 , Koçani-9, Kërçovë-1, Sveti Nikolla-4, Gjevgjeli-6, Negotinë-12, Dibër-8, Resnjë-5, Kriva Pallanka-1, Radovish-6, Probishtip-3, Vallandovë-3, Demir Hisar- 1, Makedonski Brod-2, Bogdanci-2, Kratova-1, Krushevë-9, Demir Kapija-1.

Ndërkaq 6 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (54 dhe 79), dy nga Prilepi (85 dhe 93), një nga Kavadari (70) dhe një pacient nga Struga (83). Pacientët vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i kojotave të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 90.717, numri i pacientëve të rikuperuar është 78.727, numri i të vdekurve është 2.791 dhe numri i rasteve aktive është 9.199.

TË NGJAJSHME