Një këngë e shkruar nga Dua Lipa mund ta përfaqësojë Britaninë në Eurovizion

TË FUNDIT

Frontmeni i ” Years & Years”, Olly Alexander thuhet se është ‘në bisedime të avancuara’ për të përfaqësuar Britaninë e Madhe në Eurovizionin e vitit të ardhshëm në Suedi .

Drejtuesit e BBC- së pa dyshim shpresojnë të ndryshojnë fatin e Mbretërisë së Bashkuar pasi Mae Muller nuk arriti të impresiononte audiencën në fillim të këtij viti në konkursin në Liverpool, ku ajo përfundoi e dyta nga e fundit.

Sipas The Sun Olly ka realizuar një këngë tërheqëse të shkruar nga Dua Lipa dhe producenti i saj Danny L Harle, truri i hitit të saj të fundit, Houdini.
Me një burim që i thotë publikimit: “Është një ëndërr e realizuar për Olly. Gjërat nuk janë mjaft të mbyllura, por ai është i preferuari me shefat.

Lajmi vjen pasi u raportua në fillim të këtij viti se BBC po rreshtonte Sophie Ellis-Bextor si hyrjen e radhës në Mbretërinë e Bashkuar./21Media