Një i vdekur, katër të lënduar rëndë pas shpërthimit të gazit në një banesë në qytetin rus Jarosllav

Must Read

Shkatërrohet sistemi raketor i forcave të armatosura të Azerbejxhanit

Forcat e armatosura të Nagorno Karabah e shkatërruan sistemin e lanserëve të rëndë raketor të llojit TOS-1A ...

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet...
- Advertisement -

Katërmbëdhjetë banorë janë shpëtuar pas shpërthimit të gazit në ndërtesën banesore në qytetin Jarosllav, në verilindje të Moskës, njofton shërbimi rajonal për raste urgjente, transmeton Tass.

“Katërmbëdhjetë banorë janë shpëtuar nga ndërtesa, prej të cilave pesë janë ulur me kran, tetë janë shpëtuar nga brigada e zjarrfikësve dhe një është tërhequr nga nënrrënojat”, kumtoi shërbimi rajonal për raste urgjente.

- Advertisement -

Pas shpërthimit të gazit dhe zjarrit, ndërtesa u rrënua nga kati i gjashtë deri në përdhesë.

Sipas raportit më të ri, një person ka vdekur, ndërsa katër janë lënduar. Një grua dhe një fëmijë kanë ngelur nën rrënojat.

Image
- Advertisement -

Besohet se shpërthimi është shkaktuar nga rrjedhja e gazit.

Në vijim është hetimi për fatkeqësinë, ndërsa është hapur edhe procedurë penale pasi që “ofruesi i shërbimit nuk i ka plotësuar kërkesat e domosdoshme të sigurisë”.

- Advertisement -

Shkatërrohet sistemi raketor i forcave të armatosura të Azerbejxhanit

Forcat e armatosura të Nagorno Karabah e shkatërruan sistemin e lanserëve të rëndë raketor të llojit TOS-1A  i forcave të armatosura të...

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen e drunjve më shumë frekuentohet...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit, ndërsa për këtë...

“90 mijë nxënës nuk do të fillojnë vitin shkollor”! Carovska: Nga korona nxënësit u mësuan të kyçen-shkyçen në platformë

https://youtu.be/BedF4wHNcfI Jo 40 mijë, por 90 mijë nxënës priten që nesër të mos e fillojnë vitin shkollor,...

Kuman pranon se Barcelona ka nevojë për lojtarë të rinj, por kanë vështirësi financiare

Ronald Koeman thotë se Barcelona është ende duke punuar në dy ose tre nënshkrime të tjera, por që vështirësitë financiare të klubit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -