Array

Një dhjetëvjeçare lë pa fjalë Dejvid Kameronin

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

“Nëse do të duhej të votonit për një politikan, për të fituar në zgjedhje dhe nëse ky politikan nuk jeni ju, për kënd do të votonit dhe pse?”
Me këtë pyetje, nxënësja dhjetëvjeçare Rima nga Salfordi, arriti të hutojë në tërësi Kryeministrin e Britanisë, Dejvid Kameron, i cili gjatë karrierës së tij 25 vjeçare në politikë në pjesën më të madhe ka ditur të reagojë ndaj provokimeve.
Kësaj radhe Kryeministri mbeti pa tekst. Fillimisht tentoi të blejë ca kohë për të menduar, duke e pyetur vajzën se a vlen kjo edhe për politikanët, të cilët nuk janë më gjallë, por kur kuptoi se Rima nuk po lëshon pe, ai thjeshtë pranoi se nuk di çfarë të thotë.
Kameron me këtë rast tha se ka shumë politikanë, veprimet e të cilëve i pëlqejnë, por pranoi se nuk është në gjendje të jep përgjigje konkrete në këtë pyetje.
Kameron mbeti aq i ngazëllyer nga Rima, sa që ftoi mësuesen e saj dhe e luti atë që t’ia jep një pesëshe.
Kryeministri i Britanisë pranoi se pyetja e Rimas ishte pyetja më e mirë, që ka dëgjuar që nga fillimi i fushatës zgjedhore në Britani.
Analistët po vlerësojnë se zgjedhjet e 7 majit në Britani mbetën zgjedhjet më të paparashikueshme në historinë e Britanisë. Dhe për këtë arsye, Kameron po tenton që në të gjitha mënyrat e mundshme të joshë simpatinë e votuesve.21 Media

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -