Nga dita e hënë, Shqipëria do hapë komunikacionin ajror me Greqinë

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetiikës e Shqipërisë, ka njoftuar qytetarët e saj se fluturimet e rregullta Tiranë-Athinë dhe Athinë-Tiranë do të fillojnë të hënën, më 15 qershor.

“Vendimi i qeverive të dy vendeve për të vazhduar fluturimet e tyre të rregullta parashikon, gjithashtu, zbatimin e protokolleve strikte të sigurisë kundër Kovid-19, të miratuar nga autoritetet e shëndetit publik”, qëndron në kumtesën e kësaj Ministrie.

- Advertisement -

Gjithashtu, thuhet se njoftimi me këto protokolle dhe respektimi i rreptë i tyre nga të gjithë pasagjerët, jo vetëm që rrisin sigurinë në përhapjen e infeksionit Covid-19, por do të lehtësojnë ndjeshëm të gjitha procedurat që duhet të ndiqen në aeroportet e duhura.

Në kumtesë, thuhet se qeveria shqiptare është në kontakt të vazhdueshëm me qeveritë e vendeve evropiane për të përmirësuar procesin e hapjes së aeroporteve të tyre dhe se Ministria e Infrastrukturës dhe Energjitikës do të njoftonte menjëherë çdo vendim për të rifilluar fluturimet në të gjitha vendet.

- Advertisement -

Për shkak të pandemisë, Shqipëria më 10 mars pezulloi plotësisht komunikacionin ajror dhe detar në të gjitha vendet dhe mbylli kufirin, të cilin e hapi më datën 1 të këtij muaji, si pjesë e fazës së katërt të masave lehtësuese./MIA

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -