Nga 23 shtatori kthehen në punë lehonat dhe personat me sëmundje kronike

Must Read

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov.

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të...
- Advertisement -

Qeveria informon opinionin publik se në seancën e djeshme të 4-të, bazuar në konkluzionet e Shtabit të Përgjithshëm të Krizës, mori vendimet përkatëse, përfshirë kthimin në punë dhe kryerjen e rregullt të detyrave për të punëassrit që janë liruar nga puna, për shkak të shfrytëzimit të masës për pushim të vazhdueshëm të lindjes, duke filluar nga 23.9.2020 (e mërkurë).

Një nga vendimet e Qeverisë i referohet kthimit në vende të punës të të punësuarve që janë liruar nga obligimet e punës bazuar në listën e përcaktuar të sëmundjeve kronike.

- Advertisement -

Të njëjtit duhet të kthehen në vendet e tyre të punës që nga e Mërkura, apo më 23 Shtator. Përjashtim nga kjo do të jenë vetëm personat (pacientët) te të cilët ka përkeqësim të gjendjes shëndetësore dhe ata me sëmundje malinje, për të cilët vërtetim duhet të japë specialisti.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të mbetet vetëm si kujtim për...

Tateshi i epërm dhe i poshtëm prej vitesh pa ujë, banorët të zhgënjyer: Më keq po bëhet e më mirë jo

https://youtu.be/6KmQBe15LBU Fshatrat Tatesh i Epërm dhe i Poshtëm të Strugës edhe këtë sezon veror e kaluan pa...

Kosovë, 3 viktima dhe 47 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -