Netanyahu: Kosova vendi i parë me shumicë myslimane që hap një ambasadë në Jeruzalem

Must Read

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e...

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër...

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu...
- Advertisement -

Pas njohjes reciproke mes Izraelit dhe Kosovës, kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se këto shtete do të hapin ambasada në Jeruzalem.

Deklarata e Netanyahut erdhi menjëherë pasi Sh.B.A. Presidenti Donald Trump bëri një njoftim të ngjashëm në Uashington, ku u takua me liderët e Serbisë dhe Kosovës ndërsa ata ranë dakord të normalizonin lidhjet ekonomike midis tyre.

- Advertisement -

“Kosova do të jetë vendi i parë me shumicë myslimane që hap një ambasadë në Jeruzalem. Siç kam thënë në ditët e fundit – rrethi i paqes dhe njohjes së Izraelit po zgjerohet dhe më shumë vende pritet të bashkohen” – tha Netanyahu.

Vetëm dy vende – Shtetet e Bashkuara dhe Guatemala – kanë hapur tashmë ambasada në Jeruzalem. Palestinezët kanë kundërshtuar lëvizje të tilla./Ora News

- Advertisement -

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0....

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues....

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu i parë i Kuvendit, Talat...

Xhaferi në Click Plus: Nesër do të dëshmoj për “27 prillin”

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të dëshmojë për rastin “27 prilli”. Këtë ai e bëri të ditur në emisionin Click...

Alarm i rrejshëm për bombë në Shkup! Ishte peshore që po i mbaronte bateria

Një lajmërim për bombë i është bërë policisë këtë pasditë. Paraqitësi ka deklaruar se bomba është në afërsi të Fakultetit Arkitektonik në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -