Nesër vazhdon seanca konstituive për zgjedhjen e Kryetarit të Kuvendit

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Kryesuesi i Kuvendit, Talat Xhaferi ka urdhëruar shërbimet Parlamentare që për nesër të përgatisin vazhdimin e seancës konstituive.

Xhaferi për Tv24 thotë se nga mediat ka mësuar se Presidenti nesër mandatin për formimin e Qeverisë do t’ja japë Zaevit. Dhe për këtë arsye ka urdhëruar që të përgatisin vazhdimin e seancës.

- Advertisement -

“Nga mediat mësova se Pendarovski mandatin për formimin e Qeverisë do t’ja japë Zaevit, që sipas Kushtetutës e ka shumicën dhe se është përfunduar zgjedhja e kryetarit të Kuvendit, me çka do të përfundojë zyrtarisht edhe konstituimi i Kuvendit. Prandaj kjo është arsyeja që urdhërova shërbimet parlamentare që të përgadisin vazhdimin e seancës konstituive”, tha Xhaferi për Tv24.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -