Në Youtube publikohen “bomba” për lëndën “Reket”, Ruskoska thotë se incizimi është lëshuar gjatë gjykimit

Must Read

Muriq pozitiv me Covid-19, mund të humbas ndeshjen mes Kosovës dhe RMV-së

Lajmi i fundit i cili erdhi nga klubi italian Lazio ku u konfirmua se sulmuesi kosovar, Vedat...

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është...

MAPAS: Skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për anëtarët me stazh të privilegjuar

Agjencia për mbikëqyrje të financimit kapital të sigurimit pensional (MAPAS),informon publikun е gjerë se skadon afati për...
- Advertisement -

Në platformën e Jutjubit sot janë publikuar dy audio materiale për rastin “Reket” në të cilin dëgjohet zëri i avokatit Vasko Dimishkov.

Incizimet janë vendosur nga një profil anonim me emrin “Ali Baba Trediçi”.

- Advertisement -

Prokurorja Villma Ruskoska për TV 24 deklaroi se bisedat e incizuara në mënyrë ilegale për “Reket” Prokuroria i ka pasur dhe i ka lëshuar në sallën e gjykimit në seancë të mbyllur për opinionin. Sipas Ruskoskës bëhet fjalë për prerje të materialeve në kohëzgjatje prej 57 minutash.

Aktvendimi i lëndës “Reket” u shqiptua dje. Gjykata të akuzuarit të parë në rastin, Bojan Jovanovski – Boki 13, i shqiptoi dënim me burg prej nëntë vjetëve, ndërsa të akuzuarës së dytë Katica Janevës dënim me burg prej shtatë vjetëve.Gjykata Jovanovskin e shpalli fajtor për vepra të kryera penale – “pranim të shpërblimit për ndikime kundërligjshme” dhe për “larje parash”, ndërsa Janeva për “keqpërdorim të detyrës dhe autorizimeve zyrtare”./MIA

- Advertisement -

Muriq pozitiv me Covid-19, mund të humbas ndeshjen mes Kosovës dhe RMV-së

Lajmi i fundit i cili erdhi nga klubi italian Lazio ku u konfirmua se sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ka rezultuar pozitiv me...

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është edhe vizita e parë në...

MAPAS: Skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për anëtarët me stazh të privilegjuar

Agjencia për mbikëqyrje të financimit kapital të sigurimit pensional (MAPAS),informon publikun е gjerë se skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për vazhdimin...

Osmani: Edhe Bullgaria ka interes rajonal për tu integruar në BE

Shefi i Diplomacisë Bujar Osmani sot deklaroi se është optimist  që Komisioni  i përbashkët maqedono-bullgar për çështje arsimore dhe historike do të...

Rrëmbehet trupi i pacientit të vdekur nga Reparti Infektiv në Strumicë

Rreth tridhjetë persona e kanë rrëmbyer trupin e të ndjerit nga Reparti i Sëmundjeve Infektive në Strumicë, i cili ishte i afërm...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -