Në Vjenë edhe 10 raste të reja të vdekjes nga Kovid-19

Must Read

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov.

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të...
- Advertisement -

Vjena, e cila për javë të tëra, ka qenë epiqendra e koronavirusit në Austri me më shumë se gjysmën e numrit të përgjithshëm të njerëzve të sapoinfektuar në bazë ditore, përnjëherë e ka rritur numrin e vdekjeve për dhjetë.

Drejtoria sanitare provinciale dhe Shtabi i krizave të Vjenës bënë të ditur se numri i të vdekurve është rritur nga 212 në 222, ose për dhjetë, bazuar në mbledhjen e të dhënave dhe rekomandimin nga Agjencia për shëndetësi dhe siguri të ushqimit (AGES).

- Advertisement -

Sipas rekomandimit, statistikat e vdekjes duhet të përfshijnë ata që ishin pozitivë për koronavirusin disa kohë para vdekjes, me ç’rast Kovid-19 nuk është e domosdoshme të jetë shkaku i vdekjes.

Sipas komunikatës, këto janë të dhëna nga periudha nga fundi i marsit deri në fillim të shtatorit.

- Advertisement -

Deri më tani, 8,691 njerëz janë regjistruar me koronavirus në Vjenë.

Në Austri, 290 raste të reja të infeksionit me koronavirus janë raportuar në 24 orët e fundit. Që nga fillimi i epidemisë në Austri në fund të shkurtit, gjithsej 29,335 persona janë testuar pozitivisht me koronavirus. Numri i përgjithshëm i vdekjeve në të gjithë Austrinë që nga fillimi i epidemisë është 746. mb/

- Advertisement -

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të mbetet vetëm si kujtim për...

Tateshi i epërm dhe i poshtëm prej vitesh pa ujë, banorët të zhgënjyer: Më keq po bëhet e më mirë jo

https://youtu.be/6KmQBe15LBU Fshatrat Tatesh i Epërm dhe i Poshtëm të Strugës edhe këtë sezon veror e kaluan pa...

Kosovë, 3 viktima dhe 47 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -