Në spitalin në Strugë nuk ka vend për persona pozitivë në Kovid-19

TË FUNDIT

Mick Schumacher pjesë e ekipit “Haas”

Mick Schumacher, djali i kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, pritet të jetë pjesë e...

Qeveria miraton tekstin e Projekt-Ligjit për Agjencinë e Intelegjencës

Qeveria sonte në seancën e saj të 24-të e miratoi tekstin e Projektligjit për Agjencinë e Inteligjencës.

Dua Lipa dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore, dominon në nominimet e “Grammy Awards 2021”.

Zvicër, sulm në një supermarket, policia nuk përjashton “motive terroriste”

Një grua zvicerane sulmoi dy gra të tjera, njërën me thikë, në një supermarket në Llugano, në...

Kinë, gjenden gjurmë virusi në paketimet në Dongguan

Autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në provincën kineze të Guangdong, zbuluan se dy kampionë të paketimeve ushqimore...

Dhjetë shtretërit e planifikuar për pacientët pozitivë për Kovid 19 në Repartin Intern të Spitalit të Përgjithshëm të Strugës janë mbushur.

Për momentin, siç informon drejtori, Muhamed Asani, të hospitalizuar janë 13 pacientë.

“Njëmbëdhjetë janë pozitivë për Kovid 19, ndërsa dy pacientë janë duke pritur për rezultate. Në Repartin e Brendshëm janë planifikuar 10 shtretër, por jemi duke e përballuar. Po e presim spitalin montues. Derisa të arrijë, ne po përpiqemi t’i përshtatemi nevojave”, deklaroi Asani për MIA-n.

Ai theksoi se kanë edhe mundësi të tjera për riadaptimin e reparteve të tjera të spitalit për pacientët nga Kovid 19. Ne jemi duke gjetur një alternativë për kujdes për pacientët me pasqzr; më të rëndë”, tha Asani.

Spitali i Përgjithshëm – Strugë nuk ka një Repart të sëmundjeve infektive, kështu që të infektuarit me koronavirus nga Struga dhe rajoni i Strugës janë të shtruar në një pjesë të veçantë në Repartin Intern, i cili ka 30 shtretër, ndërsa 10 shtretër janë siguruar për pacientët nga Kovid 19.

  • Tags
  • 2

TË NGJAJSHME