Në Spitalin Geriatrik edhe 10 raste të reja pozitive me COVID-19, të gjithë asimptomatikë

Must Read

Arriti pasardhësi i Zhbogarit, David Geer ambasador i ri i BE në Maqedoni

Sot, shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ambasadori David Geer, i...

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec,...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të...
- Advertisement -

Dhjetë pacientë të rinj me Kovid-19 janë diagnostikuar në Spitalin e specializuar për mjekësi geriatrike dhe paliative “13 Nëntori” në Shkup, ka konfirmuar për MIA-n, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

“Janë raste asimptomatike që janë zbuluar me testime dhe do të vendosen në një pjesë të izoluar dhe për ta do të kujdeset një staf i spitalit”, tha Filipçe.

- Advertisement -

Drejtoresha e spitalit, Salia Latif Petrushovska deklaroi për MIA-n se situata është nën kontroll, reparti në katin e tretë është mbyllur hermetikisht, ndërsa është bërë dezinfektim emergjent.

“Pacientët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk kanë simptoma. Ata u zbuluan përmes ekzaminimit, i cili u bë nga spitali. Me rastet e reja, gjithsej 17 pacientë janë pozitivë me Kovid-19, si dhe tre punonjës të spitalit”, shtoi dr. Salia Latif Petrushovska.

- Advertisement -

Nga spitali përmes një komunikate informuan se nga gjithsej 17 pacientë pozitivë, dy kishin pasqyrë klinike më të rëndë dhe janë hospitalizuar në Klinikën për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile, ndërsa tre pacientë asimptomatikë u transferuan për mjekim në qendrën Kovid në kuadër të Spitalit Kozle.

- Advertisement -

Arriti pasardhësi i Zhbogarit, David Geer ambasador i ri i BE në Maqedoni

Sot, shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ambasadori David Geer, i dorëzoi Letrat Kredenciale kryetarit të...

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec, i dënuar me tre vjet...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës Popullore...

10 fakte interesante për kosin!

Kosi është një nga produktet që e blejmë më shpesh në familjet tona Ai gjendet gjithmonë në frigorifer. Por më poshtë ju...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -