Në shtëpinë e një shkupjani janë gjetur drogë dhe municion

Must Read

Qeveria emëroi drejtorët dhe zëvendësdrejtorët

Në seancën e sontme të qeverisë u vendos se kush do të udhëheq...

Zaev: Qytetarët të respektojnë masat!

Kryeministri i vendit Zoran Zaev në rrjetin social Facebook, apeloi deri te të gjithë qytetarët që të...

Sllovenia para mbylljes së plotë

Qeveria sllovene ka nisur me mbylljen e restoranteve, hoteleve, dyqaneve, me përjashtim të atyre që shesin gjërat...

Prokuroria Themelore Publike në Shkup dha urdhër për zbatimin e procedurës hetuese për shkak të dyshimit se një person ka kryer vepra penale ” prodhimtari e paautorizuar dhe lëshim në qarkullim i drogave narkotike, substanca psikotrope dhe prekusorë” dhe “përpunim i paautorizuar, mbajtje, ndërmjetësim dhe tregti me armë ose materie shpërthyese”.

“29 vjeçari i dyshuar, më 28 shtator, në vendbanimin e tij në rrugën ‘Branko Zarevski’ dhe në adresën në të cilën ka qëndruar palajmëruar në rrugën ‘Pariska’ në Shkup, pa autorizim për shkak të shitjes ka mbajtur drogë narkotike – mariuhanë të paketuar në qese, dy paketime celofani dhe një paketim të bardh najloni me masë të përgjithshme me neto masë të përgjithshme prej 29 gramë, 27 fara të bimëve të cilat i përkasin rendimentit të bimës – Cannabis, si dhe drogë narkotike – kokainë në dy paketime najloni me neto masë të përgjithshme prej  3,77 gramë. Gjatë kontrollit ishte gjetur edhe peshore digjitale me mbetje të kokainës. Ai pa leje kishte mbajtur edhe municion – 30 plumba me kalibër  6,35 të dedikuara për armë zjarri – pistoletë gjysme automatike”, njoftuan sonte nga Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

- Advertisement -

Prokurori kompetent gjykatësit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Penale Shkup, thuhet në kumtesë, ka dorëzuar propozim për përcaktimin e masës së paraburgimit për personin e dyshuar, sepse ekzistojnë rrethana të cilat tregojnë për rrezik nga fshehja gjegjësisht se do të arratiset dhe ekzistojnë rrethana të posaçme të cilat e arsyetojnë frikën se do ta përsërisë veprën penale. 

Qeveria emëroi drejtorët dhe zëvendësdrejtorët

Në seancën e sontme të qeverisë u vendos se kush do të udhëheq medrejtoritë. Ish...

Zaev: Qytetarët të respektojnë masat!

Kryeministri i vendit Zoran Zaev në rrjetin social Facebook, apeloi deri te të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe kështu të...

Sllovenia para mbylljes së plotë

Qeveria sllovene ka nisur me mbylljen e restoranteve, hoteleve, dyqaneve, me përjashtim të atyre që shesin gjërat e domosdoshme dhe transporti publik...

Deputeti Durlovski nga VMRO-DPMNE largohet nga Kuvendi: U deshiroj fat kolegëve të koalicionit

Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Igor Durlovski po largohet nga Kuvendi. Këtë e bëri të ditur vetë Durlovski nëpërmjet një statusi në...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti nesër viziton Maqedoninë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti nesër do të vizitojë Maqedoninë e Veriut me ftesë të kryeministrit Zoran Zaev.

More Articles Like This