Në Serbi për dy javë mësim – janë infektuar 52 nxënës dhe 20 të punësuar

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Në dy javët e para nga fillimi i mësimit në shkollat ​​fillore dhe të mesme, gjithsej 52 nxënës dhe 20 punonjës u infektuan me koronavirus, deklaroi ministri serb i Arsimit Mlladen Sharçeviq.

Në një deklaratë për TV Pink, ai specifikoi se 25 nxënës ishin infektuar në 1,250 shkolla fillore në Serbi dhe se nga ky numër, gjashtë nxënës nuk kanë ardhur në shkollë.

- Advertisement -

Sharçeviq shton se këto janë raste sporadike, duke pasur parasysh se ka rreth 850,000 nxënës në shkolla në Serbi.

Ministri serb theksoi se fëmijët vijnë në shkolla me maska, ruhet distanca, se mësuesit kanë bërë një punë të mirë dhe se shkollat ​​sot janë vendi më i sigurt, ku mundësia e transmetimit të infeksionit është shumë më e ulët se në parqe, fusha sportive ku fëmijët zakonisht rrinë jashtë shkollës.

- Advertisement -

Ai shtoi se inspektorati arsimor monitoron çdo ditë nëse zbatohen masa parandaluese nëpër shkolla. /MIA

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -