Në protestën në Selanik është djegur flamuri turk, reagim nga Turqia dhe dënim kategorik nga MPJ-ja greke

Must Read

Tentativë për vrasje!? Donald Trump-it i dërgojnë pako me helm

Një zarf që përmbante helm ricin që i ishte drejtuar Presidentit të SHBA, Donald Trump është gjetur...

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...
- Advertisement -

Në mënyrë më kategorike e dënojmë çdo akt që i shkatërron simbolet nacionale të cilit do vend, ndërsa në rastin konkret të Turqisë, kumtojnë përmes Tuiterit nga Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë, pasi mbrëmë në protestën në Selanik u dogj flamuri turk për të cilin reagoi edhe MPJ-ja turke, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Sipas mediave lokale, në protestën në Selanik kundër hapjes së xhamisë Aja Sofija, një grup prej disa persona e ka djegur flamurin turk.

- Advertisement -

Ngjarja e djeshme në Shën Sofje provokoi reagime në Greqi, si nga qeveria, ashtu edhe nga opozita, si dhe në media, ndërsa Ministria e Jashtme greke dje pasdite doli me kumtesë në të cilën sot në mëngjes u përgjigj ministria e Punëve të Jashtme të Turqisë që sot pasdite të vijojë kundërpërgjigje nga MPJ-ja greke.

- Advertisement -

Tentativë për vrasje!? Donald Trump-it i dërgojnë pako me helm

Një zarf që përmbante helm ricin që i ishte drejtuar Presidentit të SHBA, Donald Trump është gjetur para se të mbërrinte në...

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -