Në një minierë në Peshkopi jetën e kanë humbur tre minatorë

TË FUNDIT

Kinë, gjenden gjurmë virusi në paketimet në Dongguan

Autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në provincën kineze të Guangdong, zbuluan se dy kampionë të paketimeve ushqimore...

Bajden prezanton ekipin që është gati “të udhëheqë botën”

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka prezantuar të martën ekipin e tij për siguri kombëtare, i...

15 viktima dhe 1039 të infektuar me virusin korona

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3143 testime të realizuara. 1039 persona...

Vendi ku nuk do të mund të hysh pa u vaksionuar kundër Covid-19

Australia do t’u kërkojë personave që do të duan të hyjnë në territorin e saj të jenë...

Osmani: Frankofonia është vlerë e shtuar në mozaikun multikulturor të RMV-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sot pati fjalim hyrës...

Në minierën Balgjaj në Selishte, Peshkopi, jetën e humbën dy minator dhe një inxhinier.

Trupat e tyre të pajetë u gjetën këtë mëngjes, 48 ​​orë pas kontaktit të tyre të fundit me ta.

Sipas policisë, jetën e kanë humbur inxhinieri Ismail Hoxha, 64 vjeç, banues në Peshkopi dhe minatorët Fatos Çesku, 55 vjeç dhe Ruzhdi Rushiti, 33, të dy nga Bulqiza.

Informatat e para tregojnë se vdekja mund të jetë shkaktuar nga mbytja me gaz. Hetimi vazhdon për të sqaruar plotësisht arsyet e kësaj tragjedie. 

TË NGJAJSHME