Në një minierë kineze për shkak të helmimit me monoksid karboni vdesin 16 minatorë

Must Read

Në Itali rekordi i ri prej 31.084 të sapoinfektuarve, 199 pacientë të vdekur

 Italia regjistroi rekord prej 31.084 rasteve të reja nga virusi korona gjatë 24 orëve të kaluara, ndërsa...

Funksionarët e BE-së të gatshëm për t’i ndihmuar Turqisë dhe Greqisë pas tërmetit

Përfaqësuesit zyrtarë të BE-së sot shprehën mbështetje për Turqinë dhe Greqinë, të cilët u prekën nga tërmeti...

Edhe në Poloni rekord i zi – 21.629 persona të infektuar

Numri i të infektuarve me koronavirus në Poloni është rritur për 21.629 rekorde, kumtoi sot Ministria polake...

Gjashtëmbëdhjetë persona e humbën jetën si rezultat i helmimit me monoksid karboni në një minierë për thëngjill në Kinën Jugperëndimore, kumtuan autoritetet lokale.

Para tragjedisë, në minierë kanë mbetur të ngujuar 17 minatorë, të cilët më vonë janë tërhequr që atje, por 16 prej tyre nuk kanë dhënë shenja jete, ndërsa i vetmi i mbijetuar është transferuar në spital.

Agjencia shtetërore e lajmeve kineze Sinhua njofton se rritja e nivelit të monoksid karbonit në brendi të minierës i referohet ndezjes së shiritave dhe rripave, por nuk saktësoi cilat prej tyre.

Hetimi për fatkeqësinë në minierë, që ndodhet në qarkun kinez Çigjijang është në vijim.

  • Tags
  • 5

Në Itali rekordi i ri prej 31.084 të sapoinfektuarve, 199 pacientë të vdekur

 Italia regjistroi rekord prej 31.084 rasteve të reja nga virusi korona gjatë 24 orëve të kaluara, ndërsa 199 persona kanë ndërruar jetë...

Funksionarët e BE-së të gatshëm për t’i ndihmuar Turqisë dhe Greqisë pas tërmetit

Përfaqësuesit zyrtarë të BE-së sot shprehën mbështetje për Turqinë dhe Greqinë, të cilët u prekën nga tërmeti i fuqishëm dhe thanë se...

Edhe në Poloni rekord i zi – 21.629 persona të infektuar

Numri i të infektuarve me koronavirus në Poloni është rritur për 21.629 rekorde, kumtoi sot Ministria polake e Shëndetësisë.

Negociata paqësore mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në Gjenevë

Ministrat e Punëve të Jashtme të Azerbajxhanit dhe Armenisë mbërritën sot në Gjenevë për negociata për zgjidhjen e konfliktit Nagorno-Karabah ku qindra...

Rekord i ri negativ në Greqi, 1.690 të sapoinfektuar

Në 24 orët e kaluara në Greqi, janë regjistruar 1.690 raste të reja të Kovid-19 në Greqi, që është rekord i ri...

More Articles Like This