Në Nagoren-Karabah kanë humbur jetën 633 ushtarë armen

Must Read

Austri, rikufizim dhe shtetrrethim për të frenuar Covid-19

Qeveria austriake njoftoi sot një kufizim të ri, me vendosjen e një shtetrrethimi dhe mbylljen e restoranteve,...

Turqi, kërkohen të mbijetuarit nën rrënoja! Dhjetëra viktima, mbi 800 të lënduar

https://youtu.be/BpCdSD5TIpY Ekipet e shpëtimit dhe zjarrfikësit janë të lodhur. Me orë të...

“8 Shtatori” përsëri do të jetë Covid-qendër! Spitalet po mbushen, numri i shtretërve po zvogëlohet

https://youtu.be/ssp_2O7JT4Q Kapacitetet momentale për hospitalizimin e pacientëve me virus korona janë pothuajse...

Ministria e Mbrojtjes e Nagorno-Karabahut njoftoi se numri i viktimave në luftën kundër Azerbajxhanit është rritur me 29 të tjerë që nga 27 shtatori. Një përgjithësi janë vrarë 633 ushtarë.

Armenia dhe Azerbajxhani nuk mundën  të arrijnë marrëveshje paqeje për Nagorno-Karabahun për dekada. Rreth 30,000 njerëz vdiqën në luftë në vitet e 90′. Në fund të shtatorit, të dy vendet rifilluan konfliktin në rajonin kontestues.

Në ditët e fundit, Erevani dhe Baku kanë fajësuar njëri-tjetrin për fillimin e sulmeve të reja pas një armëpushimi humanitar gjatë fundjavës.

Austri, rikufizim dhe shtetrrethim për të frenuar Covid-19

Qeveria austriake njoftoi sot një kufizim të ri, me vendosjen e një shtetrrethimi dhe mbylljen e restoranteve, hoteleve, institucioneve kulturore e sportive,...

Turqi, kërkohen të mbijetuarit nën rrënoja! Dhjetëra viktima, mbi 800 të lënduar

https://youtu.be/BpCdSD5TIpY Ekipet e shpëtimit dhe zjarrfikësit janë të lodhur. Me orë të tëra pa ndalë kanë kërkuar...

“8 Shtatori” përsëri do të jetë Covid-qendër! Spitalet po mbushen, numri i shtretërve po zvogëlohet

https://youtu.be/ssp_2O7JT4Q Kapacitetet momentale për hospitalizimin e pacientëve me virus korona janë pothuajse të mbushura. Spitali i përgjithshëm...

Si shpërndahet virusi korona nëpërmjet ajrit?

https://youtu.be/6h7Ng485u_w Rreziku i infektimit është më i larti në ambiente të mbyllura, por mund të zvogëlohet nëse...

Privilegje edhe për Covid-19! Sa presin deputetët e sa qytetarët për testim?

https://youtu.be/YZbLF2knoKY Përderisa qytetarët me simptoma serioze të kovid 19 presin disa ditë për t'u testuar, duket se...

More Articles Like This