ZGJEDHJET

Në Maribor vetëm për një ditë me koronavirus janë infektuar shtatë mjekë

Must Read

Komuna Çair përkujton Srebrenicën, zyrtarizon gjuhën boshnjake dhe vendos flamurin boshnjak para Komunës

Komuna e Çairit përkujton gjenocidin në Srebrenicë. Kreu i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, në rrjetin social...

Çulev: Do të ketë sanksione të ashpra për të gjithë shkelësit e procesit zgjedhor

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev, ka udhëzuar të gjithë kolegët e tij që të ndërmarrin...

Emiratet vendosën të mbyllin 9 mijë vende pune

Presidenti i Emirateve, Tim Clark tha që linja ajrore e Lindjes së Mesme ka vendosur të reduktojë...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Slloveni njoftoi se vetëm për një ditë, shtatë mjekë në Spitalin “Adolf Drolca” në Maribor u infektuan me koronavirus.

- Advertisement -

Sipas drejtorit të Qendrës Klinike Universitare në Maribor, Vojko Flis, tre nga mjekët e infektuar kanë punuar edhe në qendrën klinike. Sipas informacionit të tij fillestar, virusi është importuar këtë herë, ka shumë gjasa të jetë nga Mali i Zi. Ai u bëri thirrje të gjithë atyre që kanë qenë në spital ditët e fundit dhe që kanë simptoma të Kovid-19, menjëherë të lajmërohen tek mjeku amë.

Disa nga mediat sllovene shkruajnë se mjekët u infektuan në festë familjare, pra në dasmë.

Ndryshe, autoritetet shëndetësore thonë se sot në vend janë konfirmuar 15 raste të reja të koronavirusit. Për shkak të formës më të rëndë të sëmundjes, tetë pacientë aktualisht janë shtruar në spital./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Çulev: Do të ketë sanksione të ashpra për të gjithë shkelësit e procesit zgjedhor

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev, ka udhëzuar të gjithë kolegët e tij që të ndërmarrin të gjitha masat dhe aktivitetet...

Emiratet vendosën të mbyllin 9 mijë vende pune

Presidenti i Emirateve, Tim Clark tha që linja ajrore e Lindjes së Mesme ka vendosur të reduktojë më shumë 9,000 punëtorë për...

Angelovska në tryezën e rrumbullakët të BB-së: Banka Botërore mbetet partneri ynë i përkushtuar

Banka Botërore mbetet  partneri ynë i përkushtuar, si në kushte  të volitshme ekonomike kur e kemi mbështetje  në masat të cilat ndërmerren...

Nesër në mesnatë fillon heshtja zgjedhore

Nesër në mesnatë, në përfundim me orën 24 më 15 korrik, vlejnë rregullat për heshtje zgjedhore gjatë Zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, bëri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -