Në Kaliforni është shpallur gjendje e jashtëzakonshme për shkak të zjarreve

Must Read

Vardari është ulur në mënyrë drastike afër Jegunocit

Niveli i ujit të lumenjve në vend lëviz, disa janë nën, ndërsa të tjerët mbi mesataren për...

Ilir Hasani: Shumë shpejt kafe në Prishtinë pa PCR test

Shumë shpejt pritet që të hiqen masat anti-covid nga kufijtë me shtetet e rajonit, por në fillim...

Spasovski për kufijtë: Për këtë vendosin institucionet shëndetësore

TV21 e pyeti Ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin për hapjen e kufijve kundrejt shteteve fqinje,...
- Advertisement -

Guvernatori i Kalifornisë, Gevin Njusom shpalli gjendje të jashtëzakonshme në pesë rajone për shkak të zjarreve pyjore.

Bëhet fjalë për rajonet Fresno, Madeira, Meripos, San Bernardino dhe San Diego, bëri të ditur kabineti i guvernatorit.

- Advertisement -

Për momentin, nga zjarri janë kapluar më shumë se 18.000 hektarë pyje, që shkaktoi evakuimin dhe mbylljen e rrugëve në rajonin Fresno.

Deri më tani humbën jetën tetë persona dhe janë shkatërruar rreth 3,3 mijë objekte, ndërsa mbrëmë më shumë se 200 persona ishin evakuuar me helikopterë. fc/

- Advertisement -

Vardari është ulur në mënyrë drastike afër Jegunocit

Niveli i ujit të lumenjve në vend lëviz, disa janë nën, ndërsa të tjerët mbi mesataren për shtatorin. Sipas...

Ilir Hasani: Shumë shpejt kafe në Prishtinë pa PCR test

Shumë shpejt pritet që të hiqen masat anti-covid nga kufijtë me shtetet e rajonit, por në fillim si duket Maqedonia e Veriut...

Spasovski për kufijtë: Për këtë vendosin institucionet shëndetësore

TV21 e pyeti Ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin për hapjen e kufijve kundrejt shteteve fqinje, më konkretisht nëse pritet që...

KSI ka popozuar që të hiqen PCR testet për shtetet fqinje

Komisionit për Sëmundje Infektive në mbledhjen e sotme ka propozuar heqjen e PCR testeve negative për shtetasit e vendeve të rajonit. TV21...

SPB Tetovë sanksionoi 154 shoferë për shpejtësi

Më 27.09.2020 në periudhën prej 13.00 deri në 19.00 në territorin e SPB Tetovë, është kryer Aksion kontrollues i veprimit republikan për...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -