Në Indi mbi katër milionë njerëz janë infektuar me koronavirus

Must Read

Sot nis viti i ri shkollor në vendin tonë

Sot në mbarë vendin ka filluar viti i ri shkollor 2020/2021 me një muaj vonesë për shkak...

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...
- Advertisement -

Në Indi janë regjistruar 92.071 raste të reja me Kovid-19 me çka numri i përgjithshëm i personave të infektuar u rrit në mbi 4.85 milionë, kumtoi Ministria indiane e Shëndetësisë.

Në 24 orët e fundit në Indi janë regjistruar mbi 1.100 raste të vdekjes, me çka numri i përgjithshëm i të vdekurve arrin 79.722.

- Advertisement -

India është vendi i dytë sipas numrit të personave të infektuar me koronavirus, por nga mesi i gushtit çdo ditë paraqet më shumë të infektuar se SHBA-ja, e cila është në vendin e parë.

Shkalla e vdekshmërisë nga pasojat e Kovid-19 është e vogël në krahasim me numrin e të infektuarve, por është shënuar numër i vogël i rasteve të vdekjes. fb/

- Advertisement -

2020-09-14 12:20:27, nga Fortuna Bakija

- Advertisement -

Sot nis viti i ri shkollor në vendin tonë

Sot në mbarë vendin ka filluar viti i ri shkollor 2020/2021 me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me...

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -