Në Indi mbi dy milionë të infektuar me Kovid-19, në Meksikë mbi 50.000 raste të vdekjes

Must Read

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për...

​Balotelli ndryshon skuadër, por mbetet në Serie A

Skuadra italiane Genoa ndodhet në negociata me Mario Balotellin për ta ofruar atë me një kontratë njëvjeçare...

Qeveria me pako masash në mbështetje të vreshtarëve

Qeveria në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe miratoi “Informatën për gjendjen e blerjes së rrushit nga...
- Advertisement -

Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në Indi tejkaloi dy milionë, kumtoi Ministria e Shëndetësisë. Gjatë 24 orëve të fundit gjiganti afrikanojugor regjistroi 62.585 të infektuar të ri, me të cilët numri i përgjithshëm nga fillimi i pandemisë arriti 2.027.074.

Gjithsej 886 pacientë kanë vdekur për 24 orë, ndërsa numri i viktimave tani është 41.585.

- Advertisement -

Meksikoja kumtoi 6.590 të infektuar të ri me koronavirus dhe 819 raste të vdekjes. Me këto numri i të infektuarve në vend është 462.690, ndërsa raste të vdekjes 50.517, kumtoi Ministria e Shëndetësisë. Virusi në Meksikë po përhapet me shpejtësi të madhe. Para dy jave, sipas Ministrisë së Shëndetësisë ka pasur 40.000 raste të vdekjes.

Meksikoja është në vendin e tretë në botë sipas numrit të viktimave të virusit. Para tij janë Brazili, i cili është afër 100.000 dhe SHBA ku rastet e vdekjes janë pothuajse 16.0.000. 

- Advertisement -

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...

​Balotelli ndryshon skuadër, por mbetet në Serie A

Skuadra italiane Genoa ndodhet në negociata me Mario Balotellin për ta ofruar atë me një kontratë njëvjeçare nga Breschia.

Qeveria me pako masash në mbështetje të vreshtarëve

Qeveria në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe miratoi “Informatën për gjendjen e blerjes së rrushit nga rekolta 2020 me propozim masa”,...

Kërkohet mbyllja e Deponisë Rusino, “Gostivari, Çernobil i Maqedonisë”

Qytetarët e Gostivarit të revoltuar shkak i deponisë Rusino sot kanë organizuar protestë. Kërkojnë ajër të pastër dhe mbylljen e kësaj deponie....

Qeveria dha dritë të gjelbër për ndërtimin e hekurudhës për në Shqipëri

Qeveria sot e shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për ndërtimin e hekurudhës Kërçovë – kufiri me Republikën e Shqipërisë në dy faza, dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -