Array

Në cilat qytete të botës punohet më shumë

Must Read

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me...

Suarez nënshkruan me Atletiko Madridin

Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me...

Poliklinika të reja do të ketë në Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re – premtoi Filipçe

Poliklinika të reja do të ketë në lagjet Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re,...
- Advertisement -

Në vitin 2013 , amerikanët kanë punuar një mesatare prej 47 orësh në javë , duke përfshirë edhe kohën që ata shpenzuan për komunikuar rreth punës

Kjo është sipas një studimi të fundit të bërë nga zyra e Qytetit Kontrollorin e Nju Jorkut , në bazë të Regjistrimit dhe Anketës nga Komuniteti amerikan .

- Advertisement -

Studimi tregon se punëtorët në disa qytete – si San Francisko dhe Hjuston bëjnë më shumë orë se sa mesatarja amerikane . Ndërsa në vende si Detroit dhe Phoenix punojnë më pak .

Pas listën tonë të kemi zgjedhur 15 qytetet më të vështira të punës , kemi krijuar një hartë të 30 qytetëve me nurmin e orëve të punës që bëjnë gjatë javës./21 Media/

- Advertisement -

tabela1tabela2

- Advertisement -

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Suarez nënshkruan me Atletiko Madridin

Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me lot në sy, pasi ishte...

Poliklinika të reja do të ketë në Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re – premtoi Filipçe

Poliklinika të reja do të ketë në lagjet Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re, paralajmëroi sot ministri i Shëndetësisë,...

Formacionet e mundshme Inter – Fiorentina

Sot fillon xhiro e dytë e Serie-A, por për Interin ballafaqimi me Fiorentinën, sonte do të jetë ndeshja e parë për sezonin...

Për momentin nuk ka nevojë për masa restriktive shtesë – deklaroi Filipçe

Për momentin nuk ka nevojë për masa restriktive shtesë, sepse pas rritjes iniciale të numrit të të infektuarve nga Kovid-19 gjendja është...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -