Në Britaninë e Madhe, një burrë 66 vjeçar i akuzuar për vrasjen e Sala

Must Read

Prej nesër Kuvendi vendos për kufizimin e numrit të mysafirëve nëpër shtëpi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informon që Ligji për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse nesër do...

Termine dhe hapësira shtesë për testime të Covid-19, Karaxhoski: Do të bëhen deri në 2000 teste në ditë

Kryetari i Komisionit për sëmundje infektive Zharko Karaxhoski informoi për rritjen e kapaciteteve të testimeve në nivel...

Rritet numri i të infketuarve, Ministria e Shëndetësisë do të rrisë kapacitetet e Covid-qendrave

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi rritje të kapacitetit të spitaleve, ku duhet të  trajtohen pacientët pozitiv...

Autoritetet britanike të aviacionit civil kumtuan se ka ngritur akuza kundër 66-vjeçarit David Henderson për shkelje të ligjeve të navigacionit ajror. Kjo u konfirmua gjatë hetimit të rrëzimit të avionit në vitin 2019, në të cilin vdiq futbollisti Emiliano Sala.

Hendersoni, 66 vjeç, i cili fillimisht duhej të fluturojë me Sala, thuhet se ka vepruar si ndërmjetësues në organizimin e fluturimit të futbollistit dhe është akuzuar për “neglizhencë”. Burri pritet të paraqitet në gjykatë në Kardif më 26 tetor, pasi u paraqit në një gjykatë britanike në fund të shtatorit.

Kujtojmë, Sala u transferua në Kardif nga Nantes për 15 milionë paund. Ai fluturoi në vendndodhjen e ekipit të ri, por avioni në të cilin ndodhej u zhduk nga radari natën e 22 janarit. Më 3 shkurt, avioni u gjet në fund të Kanalit anglez, dhe trupi i Salah u gjet mes rrënojave. Trupi i pilotit nuk u gjet kurrë. 

Prej nesër Kuvendi vendos për kufizimin e numrit të mysafirëve nëpër shtëpi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informon që Ligji për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse nesër do të jetë në procedurë parlamentare.

Termine dhe hapësira shtesë për testime të Covid-19, Karaxhoski: Do të bëhen deri në 2000 teste në ditë

Kryetari i Komisionit për sëmundje infektive Zharko Karaxhoski informoi për rritjen e kapaciteteve të testimeve në nivel ditor. Ai tha se nëse...

Rritet numri i të infketuarve, Ministria e Shëndetësisë do të rrisë kapacitetet e Covid-qendrave

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi rritje të kapacitetit të spitaleve, ku duhet të  trajtohen pacientët pozitiv me Covid-19. Ai tha se...

Fatmir Bytyqi: “Përkrahje financiare për 48 kompani që kanë investuar në kohë krize”

Gjithsej 48 kompani vendase, deri në fund të vitit do të fitojnë përkrahje financiare për investimet e bëra në kohë krize, në...

Vdiq aktori i njohur, Shkëlzen Rraci

Ka vdekur sot në moshën 44 vjeçare aktori i njohur kosovar, Shkëlzen Rraci. Lajmin për rtv21.tv e ka konfirmuar aktori Xhalal Haliti....

More Articles Like This