Në Austri dhe Slloveni ka rënë breshër me madhësi të mollës

Must Read

“Nuk merret kryeministri me 15 deputetë”! Zaev thotë se mund të koalicionojë o me BDI, o me ASH-AAA

https://youtu.be/QwH5yjISqlk Me t’u konstituuar Kuvendi, menjëherë nisën bisedimet për formimin e shumicës.

Deputetët e rinj në sallë të re. Edhe Zaevi, edhe Mickoski paralajmëruan formim të qeverisë

https://youtu.be/C9ixURl6DG4 Seanca konstitutive e përbërjes së re parlamentare u mbajt nën masa...

9 të viktima në Kërçovë nga fillimi i epidemisë, qytetarët neglizhojnë virusin

https://www.youtube.com/watch?v=Xp2A3ogAFzI&feature=youtu.be Covid-19 ka marrë hov në Kërçovë. Kërçova muajt e parë të...

Moti i ligë, që në orët e vona të pasdites së djeshme përfshiu disa pjesë të Austrisë, gjatë natës goditi edhe pjesën më të madhe të Sllovenisë, ku u shkaktuan dëme në disa vende.

- Advertisement -

U shkaktuan përmbytje, ndërsa diku ra breshëri me madhësi të mollës. Për shkak të erës së fortë të stuhisë, shoferët e automjeteve në disa zona kërkuan mbrojtje nën mbikalime.

Dëmi më i madh, sipas informacioneve të deritanishme, është shkaktuar në zonën Domzhale, ku shërbimet e zjarrfikësve morën numër të madh thirrjesh për ndihmë.

- Advertisement -

Instituti Meteorologjik i Sllovenisë kumtoi se moti i ligë ishte pjesë e valës së ftohtë që shkon në lindje nga Evropa Qendrore, i ndjekur nga shirat e rrëmbyeshëm dhe breshëri dhe erëra të forta.

- Advertisement -

Në orët e mbrëmjes, paqëndrueshmëria lokale u shfaq edhe në pjesën veriperëndimore të brendshme të Kroacisë, me ç’rast u dha paralajmërim i verdhë për shkak të shirave dhe bubullimave të mundshme në atë zonë./MIA

- Advertisement -

Latest News

Deputetët e rinj në sallë të re. Edhe Zaevi, edhe Mickoski paralajmëruan formim të qeverisë

https://youtu.be/C9ixURl6DG4 Seanca konstitutive e përbërjes së re parlamentare u mbajt nën masa të përforcuara për mbrojtje nga...

9 të viktima në Kërçovë nga fillimi i epidemisë, qytetarët neglizhojnë virusin

https://www.youtube.com/watch?v=Xp2A3ogAFzI&feature=youtu.be Covid-19 ka marrë hov në Kërçovë. Kërçova muajt e parë të shfaqjes së virusit ishte e...

Ahmeti: Nga sot do të fillojnë të lëvizin gjërat për formimin e Qeverisë

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka deklaruar se nga sot do të fillojnë të lëvizin gjërat për formimin e...

Kundër rritjes së çmimit të rrymës, paralajmërime për protesta në disa qytete

https://www.youtube.com/watch?v=jjSb1n-kSaM&feature=youtu.be Paralajmërimi për rritjen e çmimit të energjisë elektrike për 7,4 për qind ka nxitur reagime gjithandej.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com