Array

Ndërtimtarët “hallakatin” Prishtinën

Must Read

Për studentët e viteve të para sot fillon ora e parë akademike në fakultete

Për gjeneratën e re të studentëve, fakultetet sot tradicionalisht do ta mbajnë orën e parë akademike, e...

Zhelinë, nxënësit bojkotojnë mësimin shkaku i shkollës së vjetër

Përderisa fëmijë të shkollave të tjera fillore sot janë ulur për herë të parë bankat shkollore, 40...

Sot nis viti i ri shkollor në vendin tonë

Sot në mbarë vendin ka filluar viti i ri shkollor 2020/2021 me një muaj vonesë për shkak...
- Advertisement -

(plotësuar) Protesta e ndërtimtarëve ka shkaktuar tollovi rrugët e Prishtinës, kjo pasi që shumica e rrugëve janë të bllokuara. Ata kanë protestuar para objektit të komunës, duke derdhur edhe betonin.

Ndërkohë janë nisur për në objektin e ri të Komunës së Prishtinë, aty ku është edhe drejtoria e Urbanizmit, drejtorin e së cilës kërkojnë të shkarkohet për shkak se ka bllokuar procesin e ndërtimit në Prishtinë.

- Advertisement -

unnamed (9) unnamed (10) unnamed (11)

- Advertisement -

Ndërtimtarët kanë filluar protestën rrugëve të Prishtinës me mjetet e tyre të rënda dhe duke përdorur sirenat.

‘Stop shkeljeve të ligjit, pa ndërtim s’ka zhvillim, Liburn ikë’ , janë pankartat e ndërtuesve të cilët pakënaqësitë e tyre i shprehin me protesta.

- Advertisement -

Aktualisht janë duke marshuar në sheshin “Ibrahim Rugova” , duke vazhduar drejt komunës së Prishtinës.

Ata janë nisur nga rrethi kryesor i qytetit dhe nga Veterniku për të vazhduar protestën para Komunës së Prishtinës.

Prishtinë: Protestojnë ndërtimtarët

- Advertisement -

Për studentët e viteve të para sot fillon ora e parë akademike në fakultete

Për gjeneratën e re të studentëve, fakultetet sot tradicionalisht do ta mbajnë orën e parë akademike, e cila për shkak të pandemisë...

Zhelinë, nxënësit bojkotojnë mësimin shkaku i shkollës së vjetër

Përderisa fëmijë të shkollave të tjera fillore sot janë ulur për herë të parë bankat shkollore, 40 nxënës të shkollës fillore "Luigj...

Sot nis viti i ri shkollor në vendin tonë

Sot në mbarë vendin ka filluar viti i ri shkollor 2020/2021 me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me...

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -