Ndërron jetë vullnetari që pranoi vaksinën e Oksfordit dhe AstraZeneka

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

Shërbimet braziliane të shëndetësisë sot kumtuan se ka vdekur vullnetari i cili ka marrë pjesë në programin për zhvillimin e vaksinave të kompanisë britanik-suedeze Astra Zeneka dhe Universitetit të Oksfordit.

Rregullatori brazilian i shëndetit Anvis njoftoi se zhvillimi i vaksinës do të vazhdojë pavarësisht vdekjes së vullnetarit. Anvisa nuk dha detaje të mëtejshme mbi shkakun e vdekjes së tij.

Universiteti Federal i Saо Paolos konfirmoi vdekjen e vullnetarit në një kumtesë të veçantë, duke deklaruar se ai ishte një shtetas brazilian.

TË NGJAJSHME