Naser Zyberi: Pretendoj të jem drejtues i Qeverisë së ardhshme për vend më me perspektivë

Must Read

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....
- Advertisement -

Kandidati për kryeministër nga radhët e BDI-së, Naser Zyberi sot ka pasur disa takime me banorë të Tetovës. Ai në sheshin e qytetit është takuar me gazetarë ku nga dërgoi porosinë se 15 korriku si çdo cikël zgjedhor është me rëndësi për vendin, ka një specifikë.

“Kjo është se për herë të parë në vend krahas dy strukturave permanente dhe alternativa imponohet një opsion i tretë e cila tenton të thyejë botën bardh e zi që deri tani u është ofruar qytetarëve. Prandaj ishte i pakuptimtë reagimi me të cilin u kundërshtua ideja të mund t’u ofrohet qytetarëve një kandidati i mundshëm për kryeministër shqiptar”, tha Zyberi.

- Advertisement -

Ai ka thënë se nga Tetova dërgon porosi për dialog ndaj kundërshtarëve politik.

“Argumentet e tyre me të cilën kundërshtojnë këtë ide të ulemi para opinionit që ta argumentojmë. Të ulemi para opinionit dhe të bindim qytetarët me këshillat e tyre, alternativa dhe vizione se si ta ndërtojmë këtë vend në të ardhmen. Unë nuk dua dhe nuk do të jem kryeministër vetëm i shqiptarëve. Unë pretendoj të jem udhëheqës i Qeverisë së ardhshme e cila do të kontribuojë këtë vend ta bëjmë me perspektivë, proevopian ku secili do të ndjehet komod si në shtëpinë e tij”, ka thënë Zyberi./MIA

- Advertisement -

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -