Array

Nantes kërkon Canën

Must Read

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi...

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike...
- Advertisement -

Gjiganti mediatik i sportit francez, L’Equipe, ka bërë me dije se e ardhmja e kapitenit të Shqipërisë, Lorik Cana është shumë pranë skuadrës franceze të FC Nantes.

Drejtuesit e kësaj të fundit mësohet të kenë nisur kontaktet me krerët e skuadrës së Lazios, për të detajuar transferimin e futbollistit kuqezi.

- Advertisement -

Në kushtet kur vetë stafi teknik i skuadrës së Lazios nuk ka përfshirë Canën në planet e këtij sezoni të ri, nga ana tjetër ekziston interesimi i francezëve për të siguruar shërbimet e mbrojtësit, atëherë arritja e akordit mes dy klubeve duket thjeshtë çështje kohe.

Transferimi i Lorik Canës te FC Nantes do të shënonte njëherësh edhe afrimin e futbollistit të dytë shqiptar, njëherësh kontigjent të ekipit përfaqësues të Shqipërisë te kjo skuadër, brenda vetëm pak ditëve, teksa kujtojmë se rreth një javë më parë u transferua nga Rennes edhe Ermir Lenjani.

- Advertisement -

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike mesdhetare-evropiane. Tërmeti...

Cipras: Micotakis duhet t’u kërkojë falje grekëve që i mashtroi dhe i mbushi me gënjeshtra, urrejtje dhe ndarje për Marrëveshjen e Prespës

Kur e zgjidhëm problemin me  fqinjët verior, zgjodhën  ta ngrejnë vendin në këmbë,  ndërsa tani kryeministri i Maqedonisë së Veriut i lavdëroi...

Gjenden 28 emigrantë në dy lokacione në Kumanovë

Ministria e Punëve të Brendshme, informoi se sot herët në mëngjes, në aksione të ndara në fshatrat Vaksincë dhe Llojan të Kumanovës...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -