Array

Mustafa për aksionin e Vetëvendosjes: Në këtë vend ka kriminel

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar ndaj aksionit të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët dje u nisën për tek shtëpia e tij në Prapashticë. Mustafa ka thënë se nuk e kupton se në këtë vend ka kriminel të fshehur pas petkut politik.

Ai në rrjetin social facebook, ka shkruar se ata që organizuan këto veprime duhet të përgjigjen para ligjit, duke shtuar se fëmijët e familjes së tij ende nuk kanë mësuar për fashizmin.

- Advertisement -

Ja postimi i plotë i kryeministrit Mustafa në Facebook:

Dje krerët e Vetëvendosjes me militantet e tyre atakuan, rrezikuan dhe shqetësuan familjen time te ngushte dhe te gjere ne shtëpitë dhe pronat e tyre ne Prapashtice. E penguan lirinë dhe privatësinë e tyre, frikësuan dhe traumatizuan mesat dhe nipërit e mijë, fëmijë te vegjël. Ata, te moshës dy, pese e tetëvjeçarë nuk e kuptojnë se dikush mund te dhunoje te drejtën e tyre, qetësinë dhe sigurinë ne kopshtin, ne hululajat e tyre. Nuk e kuptojnë se ne këtë vend ka kriminel te fshehur pas petkut politik, djem e vajza te nenave e baballareve qe i japin te drejte veti te shkelin mbi te drejten e femiut, mbi te drejtën e familjes, mbi te drejtën e pronës.

- Advertisement -

Fëmijët akoma nuk kane arritur te mësojnë për fashizmin dhe as për kmerret e kuq, për historinë dhe krimet e tyre, por ata dje përjetuan kërcenim te njëjta, ata i panë kmerret e kuq me yll pranë derës se tyre.

Fëmijët nuk e kuptojnë, por duhet ta kuptojnë ata qe organizuan dhe bene veprime te tilla, se kjo nuk iu lejohet. Se ata duhet te përgjigjen para ligjit për veprime e tyre.

- Advertisement -

Duhet ta kuptojnë edhe organet e rendit dhe te drejtësisë se nuk mund ti mbyllin veshët dhe te behën te shurdhër dhe te verbër ndaj atyre qe publikisht kërcënojnë shtetin, sepse përgjegjësitë tona për shtetin dhe vendimet shtetërore, nuk janë çështje private.IM

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -