Array

MPB: 242 persona nuk kanë respektuar masën për kufizim të lëvizjes, 95 persona janë arrestuar

Must Read

Skena apokaliptike në Bejrut, shpërthimi i tmerrshëm është dëgjuar në largësi prej 200 km

https://youtu.be/p-w7b61hHNg Kjo është pamja pas shpërthimit katastrofik në Bejrut në një fabrikë...

Ahmeti i përgjigjet Zaevit, “Ska Kryeministër as me 46 deputetë”

https://youtu.be/hl0K0f3-U7w As me 46 deputetë nuk mund të bëhet kryeministri. Kështu lideri...

KRRE: Të pasakta dhe të pabaza janë zërat se shtrenjtimi i rrymës do ta rrisë çmimin e produkteve të tjera

Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime Ujore (KRRE) i cilëson si të pasakta, të pabaza dhe joprofesionale...

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e vendin 109 personave u janë dhënë vendime për vetizolim, ndërsa 112 persona kanë nënshkruar deklarata për vetizolim, kumtoi MPB.

- Advertisement -

Sipas statistikave të MPB-së, nga ana e punonjësve policorë janë kryer kontrolle mbi persona në izolim dhe vetizolim, me ç’ rast është konstatuar se një person në vetizolim, nuk është gjetur në shtëpinë e tij.

Në lidhje me ndalesën për lëvizje gjatë 24 orëve të kaluara, është regjistruar se 242 persona në të gjithë vendin nuk e kanë respektuar ndalesën për lëvizje, me ç’ rast janë arrestuar 95 persona, janë paralajmëruar 37, ndërsa për të tjerët janë përgatitur procesverbale, theksohet në kumtesën e MPB-së.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

Latest News

Ahmeti i përgjigjet Zaevit, “Ska Kryeministër as me 46 deputetë”

https://youtu.be/hl0K0f3-U7w As me 46 deputetë nuk mund të bëhet kryeministri. Kështu lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim,...

KRRE: Të pasakta dhe të pabaza janë zërat se shtrenjtimi i rrymës do ta rrisë çmimin e produkteve të tjera

Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime Ujore (KRRE) i cilëson si të pasakta, të pabaza dhe joprofesionale zërat se çmimet e rritura...

Arrestohen dy persona në vendkalimin kufitar Qafë Thanë

Dy persona me nënshtetësi të Maqedonisë së Veriut janë arrestuar në pikën kufitare Qafë Thanë në pjesën shqiptare.

Mickoski: I fillojmë bisedimet për formimin e një qeverie të re, por jo me çdo kusht

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski paralajmëroi se në ditët në vijim do të kenë takime me partitë që i fituan vendet e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com