Mourinho – Guardiola, derbi i fundjavës

TË FUNDIT

Opozita bojkoton Xhaferin! Propozimi për Kuvend online do të diskutohet të enjten

https://youtu.be/zfnLpBXVfuE Propozimi për plotësim të Rregullores për punë të Kuvendit,...

Zaev: S’jemi larg marrëveshjes me Bullgarinë! Shpreson për takim të ri me Borisovin në dhjetor

https://youtu.be/1Mkn2owtqTQ Kryeministri Zoran Zaev me kënaqësi do të takojë dhe do të...

ARM do të mbaj rend në spitale! Angellov: S’ka nevojë për panik, ushtria do të jetë pa armë

https://youtu.be/-n-Qrp7LTFw Shtabi kryesor i Qendrës për menaxhim me kriza pas kërkesës së...

Ahmeti flet për bashkëpunimin mes opozitës! Luftonin koalicionin BDI – VMRO-DPMNE, tash bashkohen

Kryetari  i BDI-së po ashtu foli edhe për paralajmërimet për bashkëpunim mes opozitares VMRO-DPMNE dhe opozitës shqiptare...

“Sistina” e vjetër bëhet qendër e re për Covid! Trajtimi do të jetë në llogari të shtetit

https://youtu.be/eb-tJGOyqro Ish-spitali ‘Mala Bogorodica-Sistina’ po bëhet COVID-qendër, me çka vendosen në dispozicion...

Vikendi do të jetë i pasur me shumë ndeshje interesante, ku padyshim përballja mes Tottenham-it dhe Manchester Cityt në kuadër të Premier Ligës do të jetë ndër ndeshjet më të bukura që do të zhvillohen.

Jose Mourinho dhe Pep Guardiola do të takohen në një derbi në ligë, ku ekipi i Mourinhos është më lartë në tabelë, për të parën herë që nga takimi i tyre i fundit në kuadër të La Ligas, në ndeshjen mes Real Madrid dhe Barcelonës, që kishte përfunduar 2:1 në favor të “Galaktikëve” të Mourinhos, në prill të 2012-ës.

Tottenham Hotspur dhe Manchester City do të takohen këtë të shtunë në stadiumin “Tottenham Hotspur Stadium” me fillim nga ora 18:30, në kuadër të Premier Ligës angleze.

TË NGJAJSHME