Array

MOTI: ME DIELL DHE VRANËSIRA

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Këto masa të ajrit gjatë kësaj jave do të kushtëzojnë mot me diell dhe vranësira të cilat do edhe me reshje shiu të karakterit lokal. Këto reshje sipas parashikime pritet dy ditët e para të javës dhe në fundëjavë, por që vlerat e temperaturave minimale dhe nuk do të pësojnë ndryshime të mëdha.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3C deri 5C celsius, kurse minimalet në fundjavë pritet të shenojnë vlera edhe më të ulëta, ndërsa maksimalet gjatë kësaj jave do të lëvizin nga 16C deri 23C celsius ( të enjten dhe të premten), në fundjavë temperaturat maksimale do të pësojnë zbritje të ndjeshme. Gjatë gjithë javës do të fryj erë nga verilindja dhe juglindja me shpetësi mesatare nga 1-12m/s.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -