Array

Moti: Me diell dhe vranësira të lehta

Must Read

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është...

MAPAS: Skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për anëtarët me stazh të privilegjuar

Agjencia për mbikëqyrje të financimit kapital të sigurimit pensional (MAPAS),informon publikun е gjerë se skadon afati për...

Osmani: Edhe Bullgaria ka interes rajonal për tu integruar në BE

Shefi i Diplomacisë Bujar Osmani sot deklaroi se është optimist  që Komisioni  i përbashkët maqedono-bullgar për çështje...
- Advertisement -

Masat e ngrohta të ajrit të cilat vijnë nga pjesa veriore e Kontinentit do të jenë prezent edhe gjatë pjesës së dytë të javës, duke krijuar kushte që mbi vendin tonë të mbajë mot me diell dhe vranësira të lehta. Këto masa të ajrit do të jenë të qëndrueshme duke i rritur amplitudat në fushën e maksimale. Vlera minimale e temperaturave do të lëvizë ndërmjet 13-15 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 31-33 gradë Celsius. Një situatë ndryshe sa i përketë temperaturave do të paraqitet në viset malore ku temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të vazhdojë ti ruajë vlerat e mbinormales për 2-3 milibar. Lagështia relative e ajrit mëngjeseve do të jetë në kufijtë 73-79%, kurse gjatë ditës do të zbresë në 37-30%. Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme me shpejtësi 1-5m/s.
Temperatura të larta për këtë periudhë kohore do të vazhdojnë edhe për gjatë vijës bregdetare. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 35-37gradë Celsius.

- Advertisement -

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është edhe vizita e parë në...

MAPAS: Skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për anëtarët me stazh të privilegjuar

Agjencia për mbikëqyrje të financimit kapital të sigurimit pensional (MAPAS),informon publikun е gjerë se skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për vazhdimin...

Osmani: Edhe Bullgaria ka interes rajonal për tu integruar në BE

Shefi i Diplomacisë Bujar Osmani sot deklaroi se është optimist  që Komisioni  i përbashkët maqedono-bullgar për çështje arsimore dhe historike do të...

Rrëmbehet trupi i pacientit të vdekur nga Reparti Infektiv në Strumicë

Rreth tridhjetë persona e kanë rrëmbyer trupin e të ndjerit nga Reparti i Sëmundjeve Infektive në Strumicë, i cili ishte i afërm...

Takim i Kryeministrit Zaev me ambasadorin Vucas, konfirmim i mbështetjes nga Austria në procesin eurointegrues

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev u takua me Georg Vucas, ambasador i Republikës së Austrisë në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -