Array

MOTI: ME DIELL DHE VRANËSIRA

Must Read

Bjellorusi, arrestohen mbi 360 protestues

 Më shumë se 360 ​​persona u arrestuan në Bjellorusi gjatë protestave për inaugurimin e presidentit Aleksander Lukashenko,...

Hekurudha nga Kërçova deri në Shqipëri, Qeveria dha dritë jeshile, por duhen €426 milion euro për fazën e parë

https://youtu.be/F5815GZK6t0 426 milion euro do të nevojiten për fazën e parë për...

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na...
- Advertisement -

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Këto masa të ajrit gjatë kësaj jave do të kushtëzojnë mot me diell dhe vranësira të cilat do edhe me reshje shiu të karakterit lokal. Këto reshje sipas parashikime pritet dy ditët e para të javës dhe në fundëjavë, por që vlerat e temperaturave minimale dhe nuk do të pësojnë ndryshime të mëdha.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3C deri 5C celsius, kurse minimalet në fundjavë pritet të shenojnë vlera edhe më të ulëta, ndërsa maksimalet gjatë kësaj jave do të lëvizin nga 16C deri 23C celsius ( të enjten dhe të premten), në fundjavë temperaturat maksimale do të pësojnë zbritje të ndjeshme. Gjatë gjithë javës do të fryj erë nga verilindja dhe juglindja me shpetësi mesatare nga 1-12m/s.

- Advertisement -

Bjellorusi, arrestohen mbi 360 protestues

 Më shumë se 360 ​​persona u arrestuan në Bjellorusi gjatë protestave për inaugurimin e presidentit Aleksander Lukashenko, të cilat u zhvilluan pa...

Hekurudha nga Kërçova deri në Shqipëri, Qeveria dha dritë jeshile, por duhen €426 milion euro për fazën e parë

https://youtu.be/F5815GZK6t0 426 milion euro do të nevojiten për fazën e parë për ndërtimin e hekurudhës nga Kërçova...

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na ndihmojnë në rrugën tonë drejt...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të Paligjshëm të Drogës-SPB - Shkup,...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se Qeveria, më konkretisht BDI-ja si...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -