Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare

TË FUNDIT

Mick Schumacher pjesë e ekipit “Haas”

Mick Schumacher, djali i kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, pritet të jetë pjesë e...

Qeveria miraton tekstin e Projekt-Ligjit për Agjencinë e Intelegjencës

Qeveria sonte në seancën e saj të 24-të e miratoi tekstin e Projektligjit për Agjencinë e Inteligjencës.

Dua Lipa dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore, dominon në nominimet e “Grammy Awards 2021”.

Zvicër, sulm në një supermarket, policia nuk përjashton “motive terroriste”

Një grua zvicerane sulmoi dy gra të tjera, njërën me thikë, në një supermarket në Llugano, në...

Kinë, gjenden gjurmë virusi në paketimet në Dongguan

Autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në provincën kineze të Guangdong, zbuluan se dy kampionë të paketimeve ushqimore...

Moti në vendin tonë do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare që do të ulen gjatë ditës. Në orët e mëngjesit do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore, por gjatë ditës do ta ndryshojë drejtimin e saj në juglindje dhe do të jetë me intensitet më të ulët. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -8 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 6 deri në 12 gradë.

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare që do të ulen gjatë ditës. Temperatura minimale do të bjerë deri në -4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 7 gradë.

Nga e hëna, moti do të mbajë i qëndrueshëm me temperatura më të ulëta në mëngjes, të cilat në shumë vende do të bien nën -5 gradë. Të hënën, si dhe në gjysmën e dytë të javës tjetër, do të ketë mjegull në disa lugina dhe temperatura atje do të jetë më e ulët gjatë ditës. Të martën do të fryjë erë mesatare veriore.

  • Tags
  • 5

TË NGJAJSHME