Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare

Must Read

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e...

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore më shpesh në pjesët...
- Advertisement -

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare veriore. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të paqëndrueshmërisë me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 19, ndërsa ajo maksimale prej 27 deri 36 gradë. UV=8.

- Advertisement -

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë zhvillim të paqëndrueshmërisë me shi të rrëmbyeshëm afatshkurtër dhe bubullima. Temperatura minimale do të bie deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 33 gradë.

Vijon periudhë kur në orët e paradites do të mbizotërojë mot me diell, ndërsa në orët e pasdites në disa vende moti do të jetë i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Procese më intensive priten gjatë fundjavës.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e Shëndetësisë dhe të Mjedisit Jetësor...

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore më shpesh në pjesët veriore dhe pasdite. Paradite veçanërisht...

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -