Mot me vranësira dhe temperatura më të ulëta, në disa vende jostabil

Must Read

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...
- Advertisement -

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me periudha dielli, ndërsa vende -vende jostabil me shira të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë e përforcuar. Gjatë ditës do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar që do të shkaktojë rënie të temperaturës ditore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri 24, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 30 deri në 38 gradë Celsius. UV=8.

Në Shkup do të ketë mot me diell, me vranësira mesatare dhe erë të përforcuar veriore deri mesatare. Do të ketë kushte për shi të përkohshëm të rrëmbyeshëm dhe bibullima. Temperatura minimale do të zbret deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 34 gradë.

- Advertisement -

Nga e diela deri të martën moti do të jetë kryesisht me diell, ndërsa temperaturat ditore do të jenë më të ulëta për 5 deri 6 gradë në krahasim me sot. Përsëri destabilizim të motit me shira lokal të rrëmbyeshëm dhe bubullima pritet të mërkurën.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -