Mot me diell dhe nxehtë deri në 37 gradë, pasdite shi dhe bubullima

Must Read

Me mjet të mprehtë plagoset 18-të vjeçari nga Tetova te parku i “Gruas”

Mbrëmë rreth orës 23 me mjetë të mprehtë është plagosur një 18 vjeçar nga Tetova, pas një...

MPJ: Deri më tani nuk ka informacione për qytetarë të prekur të RMV-së në Liban

Deri më tani nuk është marrë asnjë informacion për qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së...

Spanjë, mbi 300.000 persona të infektuar me Covid-19

Numri i të infektuarve me korona virusin e ri në Spanjë sot e tejkaloi kufirin psikologjik prej...

Moti në vend do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla mesatare lokale. Në orët e pasdites do të ketë zhvillim të vranësirave jostabile me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe paraqitje të bubullimave. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare kryesisht nga drejtimi jugor.

- Advertisement -

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 13 deri në 23 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 30 deri në 37 gradë.

UV indeksi do të arrijë 8.

- Advertisement -

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët mesatare jugore. Pasdite do të ketë kushte për shi të shkurtër të rrëmbyeshëm dhe bubullima të rralla. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 19, ndërsa ajo e ditës do të arrijë 36 gradë.

- Advertisement -

Gjatë fundjavës në orët e pasdites do të ketë zhvillim të vranësirave jostabile me shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të përforcuar. Në shtunën në disa vende proceset do të jenë më intensive në formë të motit të ligë. Nga e hëna vijon periudhë e motit me diell me rritje të temperaturave.

- Advertisement -

Latest News

MPJ: Deri më tani nuk ka informacione për qytetarë të prekur të RMV-së në Liban

Deri më tani nuk është marrë asnjë informacion për qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Liban, kumtoi sot...

Spanjë, mbi 300.000 persona të infektuar me Covid-19

Numri i të infektuarve me korona virusin e ri në Spanjë sot e tejkaloi kufirin psikologjik prej 300.000, ndërsa qeveritë rajonale tentojnë...

Kosovë, hapen xhamitë për besimtarët

Xhamitë e Kosovës u hapën sot për besimtarët.  Këtë për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar sekretari i BIK-ut, Ahmet Sadriu.

Greqia dërgon ekip shpëtimtarësh në Bejrut

Ekipi shpëtimtar prej 12 zjarrfikësish, me qen shpëtimi dhe dy automjete me pajisje të posaçme, sot nga aeroporti ushtarak në Athinë, me...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com