Mot me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite shi, bubullima dhe erë

Must Read

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime ...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i...
- Advertisement -

Moti paradite do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite mot i ndryshueshëm dhe i paqëndrueshëm  në disa vende me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë, lokalisht në formë të motit të keq me shi të rrëmbyeshëm dhe kushte për paraqitje të breshrit, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri 21 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 28 deri 36 gradë Celsius. Indeksi UV do të arrijë 8.

- Advertisement -

Në Shkup, paradite moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite mot i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet deri 19 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 32 gradë.

Deri në mes të javës së ardhshme, rajoni ynë do të jetë nën ndikim të masës së paqëndrueshme të ajrit që do të ketë paraqitje të shpeshtë të shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fortë. lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë të motit të keq me shi të rrëmbyeshëm, bubullima, erë të fortë dhe paraqitje të izoluar të breshrit./MIA

- Advertisement -

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin e vëzhguesve të cilët do...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime  në investimet e huaja  në...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i cili para dy ditëve paralajmëroi...

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të ditura pesë pikat me prioritet...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -