Mot me diell dhe i ftohtë me erë të dobët, gjatë fundjavës temperaturat nën zero

TË FUNDIT

Përdorimet e niseshtes së misrit jashtë kuzhinës

Niseshteja e misrit mund të jetë një ndër përbërësit kryesorë të kuzhinës suaj, por ajo që nuk dinit është...

Zejdi apel kryeministrit, të lirohen të pafajshmit në burgje. Ademi i thotë se po bën politikë

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, nëpërmjet emisioni Click Plus i bëri apel kryeministrit Zaev që të lirohen të pafajshmit...

Zejdi: Në protestën për Monstrën policisë i mungonin vetëm tanket

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA nëpërmjet Click Plus komentoi edhe protestat e së premtes për rastin “Monstra”. Rexhepi tha...

Zejdi: Me votëbesimin e sotëm të Qeverisë, Zaev-Ahmeti dëshmuan se kanë kompleks për shumicën jostabile!

Pak para votimit të votëbesimit të Qeverisë, opozita braktis Kuvendin. Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, në Click Plus, tha...

Shumica parlamentare është stabile – thotë në Click Plus deputeti Arbër Ademi

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në Click Plus, komentoi edhe votëbesimin e Qeverisë e cila ishte kërkesë e kryeministrit...

Moti do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe i ftohtë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga veriu, sidomos përgjatë Vardarit. Nga fundi i ditës, vranësirat do të rriten. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -7 deri në 0, kurse maksimumi do të arrijë nga -2 në 6 gradë Celsius.

Në Shkup, mot me diell me vranësira mesatare dhe erë të lehtë deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të ulet deri në -4, kurse ajo maksimale do të arrijë deri 3 gradë.

Gjatë fundjavës dhe në fillim të javës tjetër do të mbizotërojë kryesisht mot i thatë dhe shumë i ftohtë, me temperatura ditore që në pjesën më të madhe të vendit do të jenë nën zero. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, kurse përgjatë Vardarit erë e përforcuar veriore. Të shtunën do të ketë reshje lokale të dobëta të borës.

TË NGJAJSHME