Mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Moti do të jetë jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar, lokalisht proceset do të jenë më intensive dhe në formë të motit të lig me reshje më të rrëmbyeshme, erë të fuqishme dhe dukuri të breshrit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri 20 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 25 deri 34 gradë. UV=7

Në Shkup moti do të jetë jostabil, me reshje lokale të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Ka kushte edhe për dukuri të motit të lig dhe dukuri të breshrit. Temperatura minimale do të zbresë deri 18, ndërsa maksimalja do të arrijë 31 gradë.

- Advertisement -

Nga e mërkura vijon periudhë në të cilën moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira mesatare dhe me rritje graduale të temperaturave.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -