Mot i ngrohtë me temperatura deri 40 gradë Celsius

Must Read

Hapja e kufijve në rajon – javën ardhshme! Datën do ta përcaktojnë ministrat e shëndetësisë

https://www.youtube.com/watch?v=gLkAe3Hd5jQ Maqedonia e Veriut bashkë me vendet e rajonit pritet të vendosin...

8 viktima nga Covid-19, njëri prej tyre 39 vjeçar

Janë regjistruar 8 viktima si pasojë e koronavirusit, informojnë nga ministria e Shëndetësisë.Viktimat janë të moshës 39,...

Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e...
- Advertisement -

Mot me diell dhe shumë të ngrohtë, paralajmërojnë për sot sinoptikët. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verilindor. UV indeksi do të jetë i lartë – 9.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 14 deri 24 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 30 deri 40 gradë Celsius.

- Advertisement -

Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 18 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 38 gradë Celsius.

Nën ndikimin e një mase shumë të ngrohtë ajrore deri të premten do të mbizotërojë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Temperatura maksimale do të arrijë mbi 30 gradë, ndërsa në pjesët juglindore të vendit do të arrijë 40 gradë. Të shtunën do të ketë rritje të vranësirave dhe kushte për mot jostabil me reshje të shiut dhe bubullima, ndërsa nga e diela sërish stabilizim i motit.

- Advertisement -

Për shkak të motit të ngrohtë, nga Kryqi i Kuq i Qytetit të Shkupit paralajmëruan se ekipe mobile do të ndajnë ujë në rajonin qendror të qytetit dhe stacionet më të mëdha të autobusit. Ekipet mobile do të jenë në terren në periudhë prej orës 10 deri ora 16. Planifikohet shpërndarje e 800 shisheve ose 400 litrave ujë në bazë ditore.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Hapja e kufijve në rajon – javën ardhshme! Datën do ta përcaktojnë ministrat e shëndetësisë

https://www.youtube.com/watch?v=gLkAe3Hd5jQ Maqedonia e Veriut bashkë me vendet e rajonit pritet të vendosin përfundimisht për kalimin e lirë...

8 viktima nga Covid-19, njëri prej tyre 39 vjeçar

Janë regjistruar 8 viktima si pasojë e koronavirusit, informojnë nga ministria e Shëndetësisë.Viktimat janë të moshës 39, 48, 56, 63,65 dhe 83...

Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e tyre. Ja...

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës së parë  të Gjykatës Themelore...

Ambasadori i ri i BE-së: Me padurim pres ta njoh vendin, duke siguruar mbështetje për integrimin e saj në BE

Ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid Gir ka arritur në vend. “Arrita në Shkup....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -