Mot i ndryshueshëm me vranësira, pasdite shi dhe bubullima

Must Read

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e...

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus...

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite do të ketë dukuri lokale të paqëndrueshmërisë me reshje të shkurta të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri 14 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 23 deri 29 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite, në disa pjesë të Fushëgropës së Shkupit do të ketë kushte për reshje të shkurta të shiut dhe bubullima të rralla. Temperatura minimale do të zbresë deri 11 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 26 gradë.

- Advertisement -

Të enjten do të përqendrohet mot i ndryshueshëm, me paqëndrueshmëri gjatë pasdites dhe kushte për dukuri të izoluar të reshjeve të shkurta të shiut dhe bubullima të rralla. Nën ndikim të valës së lagësht gjatë fundjavës, posaçërisht të shtunën, në disa vende moti do të jetë i paqëmdrueshëm me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Në ditët në vijim do të fryjë erë e matur deri e përforcuar nga drejtimi jugor, më intensive do të jetë të shtunën.

  • Tags
  • 1

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur zëvendëskryeministri i parë dhe...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e gabuar të historisë.

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus në TV21.

Në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë – tha Ratkoceri në Click Plus

Gazetari Arben Ratkoceri nëpërmjet emsionit Click Plus sugjeroi që në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/3307059782663361

Llalla: Hapja e çështjes Shkup-Sofje nuk është e drejtë, Bullgaria do të dështojë në këtë gjë!

Historiani Arben Llalla në Click Plus në TV21, thotë se nuk është e drejtë hapja e çështjes mes Maqedonisë së Veriut dhe...

More Articles Like This