Moskë, Sergej Sobjanin paralajmëroi vaksina falas kundër Covid-19

Must Read

Guteresh në Asamablenë e përgjithshme të KB-së do të angazhohet për armëpushim të përgjithshëm në botë deri në fund të vitit

Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh, në fjalimin e tij vjetor në Asamblenë e përgjithshme të...

MASIT do ta prezantojë raportin për industrinë IKT në vend

Oda Ekonomike për Teknologji Informatike dhe të Komunikimit (MASIT) sot do ta prezantojë raportin e parë lokal...

Takim në AUV për shënimin e fillimit të fushatës për mirëqenien e kuajve

Drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) Zoran Atanasov, sot në hapësirat e Agjencisë do të...
- Advertisement -

Vaksina kundër koronavirusit do të jetë falas, deklaroi prefekti i Moskës. Sergej Sobjanin.

“Sapo të shfaqet, ne do të fillojmë një fushatë vaksinimi. Vaksinimi do të jetë falas. Të gjitha klinikat dhe rrjetet poliklinike do të punojnë në të. Sigurisht, këtë vit duhet të forcojmë vaksinimin e gripit në mënyrë që të mos kemi dy epidemi të vjeshtës”, deklaroi Sobjanin për televizionin “Rusia 1”.

- Advertisement -

Prefekti i Moskës tha se për shkak rritjes të numrit të testeve rritet numri i rasteve të zbuluara të koronavirusit, por edhe se situata e përgjithshme po përmirësohet.

Në Rusi të paktën 17 qendra shkencore punojnë në vaksinën kundër Covid 19.

- Advertisement -

Guteresh në Asamablenë e përgjithshme të KB-së do të angazhohet për armëpushim të përgjithshëm në botë deri në fund të vitit

Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh, në fjalimin e tij vjetor në Asamblenë e përgjithshme të KB-së, do të kërkojë përsëri...

MASIT do ta prezantojë raportin për industrinë IKT në vend

Oda Ekonomike për Teknologji Informatike dhe të Komunikimit (MASIT) sot do ta prezantojë raportin e parë lokal për industrinë IKT në vend.

Takim në AUV për shënimin e fillimit të fushatës për mirëqenien e kuajve

Drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) Zoran Atanasov, sot në hapësirat e Agjencisë do të mbajë takim pune me përfaqësues...

Vetëm një pikë për Realin në ndeshjen e parë të sezonit të ri në La Liga

Kampioni aktual spanjoll, Real Madrid luajti vetëm 0:0 me Real Sosiedadin, mbrëmë si mysafir në kuadër të xhiros së dytë të sezonit...

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -