Montpellier-AS Monaco, ndeshja e vetme në Ligën 1 të Francës

TË FUNDIT

VIDEO/Momenti i tërmetit në Greqi, qytetarë të frikësuar

Janë publikuar pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që u regjistruar në Greqi. Shihet se lëkundjet ishin të mëdha,...

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ndihet në Shkup dhe Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë para pak minutash. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë, është ndjerë edhe në...

Qeveria apel diasporës: Merrni pjesë në regjistrim

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka dërguar apel deri te diaspora e vendit, që të marrin pjesë aktive në...

Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, prin VV-ja

Nga 33 mijë e 488 vota nga diaspora që janë numëruar deri tani Lëvizja Vetëvendosje po prin me 26...

Montpellier do të shikojë t’i jap fund serisë prej pesë ndeshjeve pa fitore, ku sot pret në shtëpi skuadrën e AS Monacos në stadiumin “Stade de la Mosson”.

Në kontrast, mysafirët do të shikojnë të regjistrojnë fitoren e tretë radhazi, ku triumfuan kundër skuadrave si Lorient dhe Angers.

Pas 19 xhirosh, AS Monaco pozicionohet në vendin e katërt, me 10 fitore, tre barazime dhe gjashtë humbje, duke arkëtuar 33 pikë.

Në anën tjetër, Montpellier pas 19 ndeshjeve, kanë regjistruar tetë fitore, katër barazime dhe shtatë humbje, duke u pozicionuar në vendin e tetë me gjithsej 28 pikë.

Të dy skuadrat pritet të rikthehen në fushë me lojtarët më të mirë që kanë në dispozicion. Formacionet e mundshme pritet të jenë këto.

Montpellier HSC (4-4-2): Omlin; Sambia, Mendes, Congre, Oyongo; Souquet, Chotard, Ferri, Ristic; Laborde, Delort

Monaco (4-3-3): Lecomte; Sidibe, Maripan, Badiashile, Henrique; Diop, Tchouameni, Fofana, Golovin; Ben Yedder, Volland

21:00 Montpellier HSC (4) – Monaco (8) (Stadiumi De la Mosson).

TË NGJAJSHME