Ministria e ekonomisë përgatit pakon e katërt për antikrizë

Must Read

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21.

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore...
- Advertisement -

Ministria e ekonomisë së bashku më Odën ekonomike po e përgatit pakon e katërt ekonomike për antikrizë. Kështu sot u deklarua ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi. Ai shtoi se mbi 30 mijë kupona janë shfyrtëzuar nga qytetarët të cilët kanë pagë minimale. Ndërsa mbi 80% nga kartelat pagesore janë shfyrtëzuar  nga qytetarët të cilët kanë qenë të papunsuar.

“Si ministri jemi duke përgatitur masa të pakos së katërt ekonomike, masa të cilat kryesisht do të targetojnë sektor të veçantë në vendin tonë, sektor të cilët me vendim të qeverisë por duke u përputhur edhe rrethanave të cilët i kemi nga Kovid 19, kanë qenë krejtësisht të mbyllura, sektor të cilët kanë pasur ndikim pozitiv në të kaluarën në rritjen ekonomike”, deklaroi Bekteshi

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21. Shumë ekspertë Zhoze Murinjon...

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore se pse fillim viti shkollor...

Tetovë, infektohet një edukatore me Covid-19, izolohen fëmijët që kanë qenë nën përkujdesjen e saj

Një edukatore e çerdhes “Rinia” në Tetovë ka rezultuar pozitiv me Covid 19. E njëjta   tani është në gjendje të mirë shëndetësore,...

Hajko Mas është në karantinë, i infektuar me Covid-19 një person i sigurimit

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Mas është në karantinë pasi një truprojë e tij ka qenë pozitiv në koronavirusin e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -